Systemy identyfikacji wizualnej

Systemy identyfikacji wizualnej

System identyfikacji wizualnej to podstawowy filar kreowania wizerunku marki. Pozwala on na
klarowny opis procedur i oznaczeń graficznych. Celem systemu informacji wizualnej jest więc przede wszystkim jasna identyfikacja. Plusem są tu również widoczne nawiązania do logotypu marki, jej wartości oraz kultury organizacyjnej – systemy informacji wizualnej to dobry sposób na zwiększenie rozpoznawalności marki.

System identyfikacji wizualnej – dla kogo?

Własny, unikatowy sposób prezentowania produktów i usług to marzenie każdej marki.
Uporządkowane, ale wyróżniające się symbole i oznaczenia to w końcu klucz do budowania spójnego i rozpoznawalnego wizerunku na rynku. System identyfikacji wizualnej jest prostą odpowiedzią na takie marzenia. Alfabet marki, a więc właściwie system informacji wizualnej, to jedyny sposób na skuteczną, zarówno zewnętrzną, jak i wewnętrzną, organizację firmy.

Skuteczne systemy informacji wizualnej

Grafikę łatwiej jest zauważyć i zapamiętać. Aby system identyfikacji wizualnej działał skutecznie, musi być odpowiednio zaprojektowany i wdrożony. Bazą dla systemów informacji wizualnych jest styl, w jakim kreuje się firm i jej sposób komunikacji. Jest to punkt zaczepienia, który pozwoli stworzyć skuteczny, rozpoznawalny, ale przede wszystkim czytelny system identyfikacji wizualnej. Cel ten można osiągnąć poprzez odpowiednie zaprojektowane elementy systemu identyfikacji wizualnej firmy oraz właściwe ich wykorzystywanie w ramach brandingu firmy.

Elementy systemu identyfikacji wizualnej firmy

Istniejące już znaki marki, używana w nich kolorystyka oraz liternictwo to początek procesu
tworzenia unikatowej oprawy graficznej. Elementy systemu identyfikacji wizualnej firmy bazują więc przede wszystkim na tych trzech podstawowych wartościach wizualnych marki. Elementów systemu identyfikacji wizualnej firmy jest wiele. Zaliczyć do nich można również symbole dekoracyjne oraz design i aranżacje siedziby. Kluczem do sukcesu jest tu jednak dopiero przemyślany projekt i właściwe wprowadzenie go w życie.